Jump to content (skip navigation)
 
 

O nas

Nauka - prowadzimy zajęcia grupowe jak i w miarę możliwości czasowych również indywidualne.

W nauczaniwykorzystywane są autorskie podręczniki systemu Yamaha Szkoła Muzyczna,płyty CD,pliki MIDI files.

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy Yamaha najnowszej generacji,dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje.

Zainteresowani Uczniowie mogą wziąć także w naszych koncertach. Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy, którzy niezależnie od ukończnych szkół muzycznych stale podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w corocznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej  w systemie Yamaha Szkoła Muzyczna.

System YSM jest jednym z największych systemów edukacji muzycznej na świecie, skupiający rocznie ok. 700 tys. uczniów. W Polsce jest obecnie ponad 7000 uczniów w 100 szkołach.

Staramy się uświadomić rodzicom, że możliwie jak najwcześniej rozpoczęty i konsekwentnie kontynuowany muzyczny rozwój ich dziecka, jest najlepszą inwestycją w szczęśliwe, sensowne i bogate życie.

 Zgodnie z powiedzeniem: "Nigdy nie jest za późno" zachęcamy również dorosłych do tego, aby wzbogacili swoje życie poprzez czynne zajmowanie się muzyką w różnych jej formach, jak m. in. śpiew czy granie na instrumencie.

 Dlaczego jest tak ważne, aby dziecko możliwie jak najwcześniej miało kontakt z muzyką?

 Badania wskazują, że muzyka i muzykowanie:

-wspierają społeczne zachowanie,

-wspierają rozwój inteligencji,

-wspierają wydajność mózgu,

-wspierają całościowy rozwój, jak żadne inne działania,

-wyraźnie zapobiegają słabej koncentracji.

 
Początek strony