Jump to content (skip navigation)
 
 

Jaki wybrać instrument?

KEYBOARD

Zwykle osoby pragnące zapisać się do naszej Szkoły, wiedzą na jakim chciałyby uczyć się grać instrumencie. Zadaniem nauczycieli jest wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, przy uwzględnieniu ich predyspozycji i wymogów programowych.

Tu niezwykle pomocna jest Lekcja Próbna, którą proponujemy wszystkim zainteresowanym. Z jednej strony jest ona formą prezentacji metody nauki, z drugiej - okazją dla Nauczyciela do wnikliwej obserwacji uczestnika i zbudowania modelu harmonijnego rozwoju przyszłego ucznia.

Lekcja Próbna ułatwia również podjęcie decyzji , co do wyboru instrumentu, osobom niezdecydowanym.

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA. Posiadanie przez ucznia keyboardu YAMAHA stwarza mu duży komfort biorąc pod uwagę obsługę instrumentu, jakość brzmienia.

Nie jest konieczne, by był to ten sam model, na którym pracuje w szkole. Nie ma też żadnych przeszkód , by był to instrument innej firmy.

GITARA

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA.

Program zakłada pracę na gitarach klasycznych (nylonowe struny) oraz gitarach elektrycznych i basowych.

Przy zakupie instrumentu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość gitary, brzmienie (czy nie brzęczy), strój (czy stroi we wszystkich pozycjach) oraz komfort gry (odpowiednia wysokość strun w stosunku do gryfu).

Niezbędny do nauki gry na gitarze jest podnóżek oraz pulpit na nuty. Umożliwiają one grę we właściwej pozycji. Na wyposażeniu gitarzysty powinny się również znaleźć : stroik , kapodaster, metronom, korbka do zmiany strun.

 
Początek strony